KONTAKT       HOME
ŽIADNY CIEĽ NIE JE TAK ĎALEKO, ABY NAŇ NEDOSIAHLI KRÍDLA VAŠICH SNOV...
E-SHOP - VÝROBKY PRE ZDRAVIE
Tovar objednávajte telefonicky (0908 075 205) alebo e-mailom (info@melorko.com).
Viac informácií nájdete v obchodných a dodacích podmienkach. 
 210 ml balenie
          
  12,20 €/ks
 

HERBA

FIT

Vaša prvá pomoc

z prírodnej lekárne

Tento vysoko účinný balzam pomáha pri:

 • reumatických bolestiach (odporúča sa potrieť postihnuté miesta balzamom a obviazať ich na noc)
 • bolestiach, stuhnutí, zápaloch a  únave kĺbov, šliach, svalov a chrbtice (pri týchto ťažkostiach sa odporúča postihnuté miesta pošúchať froté uterákom pred nanesením a vmasirovaním balzamu - zabezpečí sa rýchlejšie prekrvenie)
 • bolestiach  a zápaloch kŕčových žíl
 • bolestiach hlavy (odporúča sa balzamom natrieť spánky, zátylok, miesta medzi očami a zápästia)
 • opuchnutých a studených končatinách
 • zápale priedušiek a nádche (pri zápale priedušiek sa odporúča  dôsledne vmasírovať balzam do  oblasti hrudníka a  na noc ho prekryť teplým obkladom; pri nádche a prechladnutí sa odporúča natrieť balzam na spánky a po stranách nosa)
 • uštipnutí hmyzom
 • plesniach a nepríjemnom zápachu nôh (odporúča sa 3-dňová kúra-do umytých nôh vmasirujte balzam až po členky úplne dosucha) 

Herba Fit je vyrobený podľa starej osvedčenej receptúry z výťažkov liečivých bylín  levandule, mäty a klinčeka. Blahodarné účinky tohto balzamu zmierňujú všetky typy chronických a bežných bolestí, podporujú prekrvenie a hojivé procesy v tkanivách, prinášajú úľavu pri únave pohybového aparátu a pôsobia regeneračne. Balzam je taktiež výborný ako lokálny masážny prípravok pre masérov.

Použitie: Malé množstvo balzamu vmasírujte na stuhnuté a bolestivé časti tela viackrát denne. Pôsobí v priebehu 5-10 minút. Nezanecháva mastné stopy.


1.

7,99 €/kus
2.

  7,99 €/kus


Tréner oči
Dierkované okuliare na zlepšenie zraku


Bolia Vás oči pri počítači, pozeraní televízie alebo pri čítaní? Vidíte rozmazane? Robí Vám problémy zhoršenie zraku? Chcete predísť noseniu okuliarov alebo silnejším dioptriám? Chcete si zlepšiť ostrosť zraku?

V tom prípade si zakúpte dierkované okuliare na tréning očných svalov. Okuliare pri pohľade na jednotlivé otvory nútia oči k vykonaniu drobných pohybov, preto očné svaly neustále pracujú, čím sa postupne posilňujú, následkom čoho je zlepšenie zraku (už do 2 až 4 týždňov pri pravidelnom používaní – na začiatku ich stačí používať 15 minút denne a postupne zvyšovať čas stále o 5 minút), odstránenie únavy a bolesti očí. Počas nosenia okuliarov budete vidieť rovnako ostro ako s dioptrickými okuliarmi.

Okuliare sa taktiež odporúčajú pri týchto poruchách zraku:

 • krátkozrakosť,
 • ďalekozrakosť,
 • tupozrakosť,
 • astigmatizmus,
 • zrak zhoršený vekom,
 • bolesti hlavy z dôvodu namáhania očí,
 • prevencia proti zhoršeniu zraku.

V záujme úplného rozhýbania očných svalov je vhodné dierkované okuliare aplikovať pri každodennej činnosti (pozeranie televízie, čítanie, práca s PC), ako aj pri pohľade do diaľky. V exteriéri môžete používať dierkované okuliare aj ako slnečné okuliare (chránia oči na 70%, na 30% prepustia všetko z celého spektra slnečného žiarenia, a tak aj zdravé UV častice).

Na rozdiel od laserovej operácie očí, dierkované okuliare zlepšujú zrak postupne po dlhodobej aplikácii. Po operácii oka pomáhajú udržiavať dobrý zrak.
15,90 €/kus

Televízne/čítacie okuliare
Okuliare sú vytvorené na základe periskopu. Môžete nimi pozerať telku v ležiacej polohe alebo čítať knihu či časopis v kresle bez toho, aby ste museli ohýbať krkom. Okuliare sú aj ideálne pre ľudí, ktorí majú problémy s krčnými stavcami.


6,90 €/kus

Slnečné HD okuliare

Špeciálne polykarbonátové sklá týchto okuliarov perfektne zosilnia kontrast a zároveň znížia odrazy z okolitého prostredia. Veľkou výhodou je ich univerzálna veľkosť a možnosť nosenia cez bežné dioptrické okuliare.

Materiál: Plast
Rozmery: vnútorná šírka 15 cm, výška obrúčok 4,8 cm, bočná dĺžka s nožičkami 15 cm6,90 €/kus

Okuliare Smart View Elite

Nepostrádateľný pomocník pre každého aktívneho i príležitostného vodiča.

Vďaka svojmu špeciálnemu zafarbenie stlmí jas oblohy a zosilnie kontrast v oblasti vozovky. Sú preto vhodné pre jazdu vo dne, v noci, za hmly, dažďa alebo šera.

Univerzálna veľkosť
Materiál: Plast
Rozmery: 15 x 5 x 15,5 cm

 
2,85 €
/1 balenie = 10 ks náplastí


Detoxikačné náplasti Kinoki

V tejto dobe sme neustále vystavení toxínom. Medzi príznaky toxického preťaženia patrí napríklad únava, bolesť hlavy, zlý krvný obeh, chronické bolesti, slabý imunitný systém, zápcha, artritída, depresia, kožné ochorenia a pod.

Náplaste Kinoki sú najnovšou detoxikačnou terapiou, ktorá pomáha zabrániť hromadeniu toxínov v tele, a tým výrazne znižuje šancu ochorieť.
Náplasti obsahujú prírodné látky, ktoré aktivujú akupunktúrne body na priehlavku a odvádzajú nimi z tela toxíny. Stačí, keď si ich na noc nalepíte na chodidlá a ráno ich zase odlepíte. Po zložení si môžete všimnúť, že náplaste nápadne sčernejú a to znamená, že vo vás bolo nahromadených mnoho toxínov.
Čím dlhšie náplaste budete používať, tým menej sa budú sfarbovať do čierna a budú stále svetlejšie. Potom ich stačí používať len raz týždenne.
Náplaste môžete použiť aj na iné časti tela, napríklad na chrbát, kolená či lakte.

Účinky náplasti:

• Uvoľňujú nežiaduce toxíny
• Zvyšujú hladinu energie
• Znižujú bolesti a únavu
• Zbavujú stresu
• Zlepšujú metabolizmus
• Zlepšujú krvný obeh
• Pomáhajú pri chudnutí
• Sú úplne diskrétne (pri použití v spánku)
• Jednoduché a ľahké používanie

Zloženie: bambusový ocot, chitosan, dextrín, dokudami, listy mišpule, turmalín, rastlinné vlákna, vitamín C a drevný ocot

V balení je: 10 náplastí

Pozrite sa, ako náplaste Kinoki presne fungujú: http://www.youtube.com/watch?v=FSprnYACYJI
  4,90 €/1 balenie = 5 ks náplastí

Náplasti na chudnutie

Odstráňte tuk z problémových partií jednoducho a rýchlo vďaka týmto unikátnym magnetickým náplastiam. Náplasť stačí nalepiť pred spaním na požadovanú partiu a nechať pôsobiť 8 hodín. Pre dosiahnutie optimálneho efektu je ideálne každé 2 dni zmeniť miesto, na ktoré je náplasť aplikovaná. Náplasti vytvárajú magnetické vlny vďaka magnetu, ktorý je v nich umiestnený. V oblasti pôsobenia tak náplasti poskytujú pasívnu masáž s podobným efektom ako akupunktúrna liečba. Okrem toho pomáhajú vylučovať toxíny, lepšie vstrebávať živiny, zlepšujú krvný obeh a podporujú spaľovanie tukov a cukrov.

Upozornenie: Náplasti sú určené len pre dospelých. Produkt nie je určený pre tehotné a dojčiace ženy a ženy v období menštruácie.

Balenie obsahuje 5 ks náplastí
5,99 €/kus

Chrániče na uši proti chladu6,99 €/kus


Odstraňovač make-upu bez chemikálií
Rukavica je z jemného mikrovlákna
5,90 €/ks

Prístroj na cvičenie abdominálneho dýchania =
vedecky dokázané jednoduché chudnutie
Využíva plnú kapacitu pľúc, podporuje trávenie a má upokojujúci vplyv na psychiku. Vzduch sa dostáva i do najspodnejších častí, ktoré sú zanedbávané najmä u žien (snáď preto sme nervóznejšie). Klesajúca bránica pri nádychu jemne masíruje orgány v brušnej dutine i brušné svaly, a tým ich vitalizuje a ozdravuje. Odstráňuje prekyslenosť organizmu a pomáha schudnúť.

Má tri stupne nastavenia12,90 €/ks

Soľná lampa z Pakistanu

Soľné lampy veľmi účinne zlepšujú vzduch. Vyrábajú totiž ióny "vitamíny ovzdušia", ktoré možno v miliardách nájsť v okolí vodopádov a pri mori. Preto soľné lampy odporúčajú lekári, liečitelia, ale aj poradcovia Feng-Shui, ktorí sa zaoberajú vytváraním harmonického interiéru. O účinkoch soľných kryštálov sa zmieňuje tiež indická prírodná medicína Ayurvéda.Prirodzený oranžový tón horiacej soľnej lampy je vnímaný ako zmysly oživujúci, podporujúci kreativitu a radosť zo života.

• Každý svietnik je unikát
• Dodávané bez sviečky
• Rozmery: výška cca 7,5 cm; priemer cca 9 cm
• Váha: cca 1-2 kg5,90 €/ks

Pásy na ochranu

driekovej oblasti


Máte strach z prechladnutia driekovej oblasti (ľadvín, vaječníkov, močových ciest, chrbtice a pod.), alebo len preferujete dlhší typ tričiek pred kratšími, ale to vaše najmilšie sa medzi nich zaradiť zrovna nedá?

Sada dvoch kusov strečových pásov (čierne a biele) pre predĺženie trička cez nohavice, kraťasy a pod. vyrieši všetky tieto problémy.
Tieto špeciálne predlžovacie pásy vylepšia váš outfit bez nutnosti pridávania ďalších vrstiev oblečenia, zakryjú a ľahko stiahnu váš pas, brucho a chrbát.

• Balenie obsahuje 2 ks
• Farba: čierna a biela
• Materiál: textil (veľmi elastický)
• Veľkosť:S/M (obvod cca 72 cm, výška 24 cm)
                  L (obvod cca 84 cm, výška 26 cm)
                  XL (obvod cca 90 cm, výška 28 cm)

14,90 €/ks


Ortopedický vankúš

Vankúš je termoplastický, vplyvom tepla tela sa prispôsobuje jeho tvaru a dokonale podopiera prirodzené zakrivenie chrbtice.
Eliminuje jav kumulácia hmotnosti rovnomerným rozložením tiaže tela, čím umožňuje nerušený prietok krvi a odstraňuje príčiny bolesti krku, hlavy a chrbtice.
Má tzv otvorenú bunkovú štruktúru, ktorá umožňuje ventiláciu a voľnú cirkuláciu vzduchu, odvádza sa prebytočné teplo a vlhko, takže pokožka zostáva suchá a nepotí sa.
Vankúš pomáha redukovať napätie svalov v oblasti krčnej chrbtice, zaisťuje jeho vhodné podopretie - zdravé a zároveň pohodlné.

• Vankúš s penovou náplňou s tvarovou pamäťou sa odporúča:
- pri nešpecifikovaných bolestiach krku a hlavy
- pri degeneratívnych stavoch medzistavcových kĺbov krčnej chrbtice
- pri bolestiach krčnej chrbtice
- pri diskopatie krčnej chrbtice
- osobám v pooperačnom či poúrazovom stave vyžadujúcom dlhodobé liečenie
- pri problémoch s nespavosťou
- pri problémoch s chrápaním
- nervovom napätí

• Vankúš sa dodáva v komplete s povlakom na zips.
• Rozmery vankúša: približne 50 cm × 30 cm × 7/10 cm


Pozrite sa, ako ortopedický vankúš funguje: http://www.youtube.com/watch?v=Tt5Jv5W4wq44,99 €/ks

Nosový klip
proti chrápaniuDajte zbohom bezsennými nociam kvôli chrápaniu.

Kúzlo spočíva v špeciálnom tvare klipsu a dvoch magnetoch na jeho koncoch. Tie stimulujú zakončenie trojklanného nervu v nosovej prepážke a tým zlepšujú jeho priechodnosť.
Výhodou je tiež jednoduché použitie - stačí len zasunúť do nosa. Pre hygienické použitie je dodávaný v ochrannom puzdre.8,90 €/ks

Magická kefa na vlasy

Máte často strapaté vlasy a ich rozčesanie je bolestivé? Vyskúšajte túto magickú kefu na vlasy Hair Bean vrátane cestovného púzdra so zrkadielkom (poznáte aj ako Tangle Teezer).
S touto kefou bude rozčesávanie vlasov zážitok a vaše vlasy budú neobyčajne krásne!
Rozčesávacia kefa Hair Bean je profesionálny pomocník proti lámaniu vlasov a na perfektné rozčesávanie vlasov. Od tej doby čo si ho kúpite sa už ničím iným česať nebudete. Deti prestanú plakať kvôli zacuchaným vlasom.
Hair Bean je profesionálna kefa, ktorá funguje ako žiadna iná kefa alebo hrebeň. Jej štetiny sú špeciálne rozvrhnuté a majú ojedinelú schopnosť ohnúť sa nad zacuchaným miestom. Použitie je rýchle a jednoduché a tak je kefovanie veľmi príjemné.

Pomôcka na masáž hlavy

Dokonalá pomôcka na masáž hlavy, ktorú keď raz priložíte na vašu hlavu, tak už nikdy ju nebudete chcieť zložiť a budete sa stále masírovať.


3,90 €/ksPomôcka na masáž chrbta


4,50 €/ks


5,90 €/ks

Spievajúce magnety Relax

Tajuplné magnety, ktoré majú svojich odporcov, ale aj milovníkov, ktorí sa do nich zamilovali a pri bežnej práci, chôdzi alebo relaxácii si tieto magnety prevaľujú medzi prstami. Magnety sa nazývajú spievajúcimi, pretože keď ich vyhodíte do vzduchu tak, aby sa vo vzduchu zrazili, potom začnú "spievať". Prípadne môžete jeden položiť na zem a druhý na neho hodiť - efekt bude o niečo slabší, ale "zaspievajú". Najviac relaxácie dokážu po istom čase cvičenia, keď si s nimi medzi prstami budete doslova hádzať.

Veľkosť: 40 x 10 x 10 mm8,90 €/ks


Horúce kamene

Oddýchnite si!!! Pohodlne sa uložte na posteľ, potichu si pustite pomalú relaxačnú hudbu a vychutnajte si slastný pocit z masáže horúcimi kameňmi. Relaxovať sa musí, tak prečo to neurobiť v kľude domova pomocou termoterapie.

Jednoducho stačí lávové kamene nahriať v horúcej vode, a potom ich postupne prikladať na svaly, kým sa nedostaví pocit uvoľnenia. Potešte týmto skvelým romantickým darčekom partnera alebo partnerku a prežite romantické chvíle pri spoločnej masáži.

Vo vrecúšku je celkom 9 malých kameňov
Stačí ich nahriať v horúcej vode
Lávové kamene udržujú v sebe teplo dlhšie ako iné
Perfektné spestrenie romantických chvíľ s partnerom
Rozmery vrecúška: 12 x 15 cm
Rozmery kamienkov: cca 3-6 cm

Obsah balenia:
9x Horúci lávový kameň
1x Ozdobné vrecúško

4,49 €/ks

Masážny prsteň na aktiváciu akupunktúrnych bodov


Prsteň
je určený na masáž prstov. Masážou prstov prsteňom v smere hore a dole po jednotlivých prstoch sa aktivujú akupunktúrne body na prstoch a tým sa zlepší cirkulácia krvi v tele, odstráni sa únava, akákoľvek bolesť a celkovo sa zlepší zdravotný stav tela. Prsteň je ideálny pre ľudí, ktorí majú často unavené prsty kvôli práci v záhradke, práci na počítači alebo hraniu na klavíri, gitare či maľovaniu. Tento masážny prsteň prinesie prstom okamžitú úľavu.


Rady:
1. Trápi Vás nádcha, upchatý nos a dutiny a k tomu ešte aj bolesť hlavy? Prejdite si prsteňom po každom prste od koreňa po necht. Masáž zopakujte v priebehu dvoch hodín aspoň trikrát a hneď sa Vám uľaví a bolesť hlavy prejde.

2. Máte bolesť hlavy? Predtým ako siahnete po liekoch proti bolesti, skúste si postupne pomasirovať masážnym prsteňom všetky končeky prstov na ruke. O polhodinku to zopakujte a máte pokoj od bolesti.

3. Bolí Vas chrbtica a nič nezaberá? Skúste si masážnym prstenom pomasirovať palce na obidvoch rukách od korena až po konček palca a potom späť. Masáž opakujte v priebehu 2 hodín aspoň 4krát, ideálne je tiež pred spaním. Bolesti by ste sa mali do troch dni zbaviť. Ak bolesť predsa len neprejde, pravdepodobne sa jedná o väčší problem a v tom prípade je potrebné navštíviť lekára.

4. Máte menštruačné bolesti? Vyskúšajte masážny prsteň a čoskoro pocítite úľavu.

Prsty masírujte podľa potreby takto: 
Palec: Pomasírujte si ho, ak cítite únavu, stres alebo vám hrozí výbuch hnevu. 
Ukazovák: Jeho stimuláciou odstránite nervozitu, vyčerpanie a rozladenosť. 
Prostredník: Masáž vám pomôže proti bolestiam hlavy, krku, pri poruchách spánku. Pomôže aj pri chudnutí! 
Prstenník: Ak vás bolia kolená, máte zažívacie problémy alebo kašlete, pomôže práve tento prst. 
Malíček: Masírujte ho, keď vás bolí chrbát, pomôže však aj zmierniť bolesti pri menštruácii

Na výber zlatý prsteň alebo strieborný prsteň
 


9,90 €/ks


Akupresúrna kamienková podložka
Akupresúrna kamienková podložka je ideálny darček pre Vaše zdravie. Po náročnom dni sú Vaše chodidlá určite bolavé a ťažké.

Doprajte si túto akupresúrnu kamienkovú podložku, kde kamienky na podložke príjemne masírujú a stimulujú reflexné oblasti chodidiel, uvoľňuje svaly a dodáva energiu. Akupresúrna kamienková podložka posilňuje imunitu Vášho tela a pomáha pri bolestiach hlavy.
Masážny koberec je založený na teórii akupunktúry. Masážou a stimuláciou reflexných bodov na chodidlách, pôsobí na rozprúdenie čchi(vitálnu energiu) a podporu zlepšenia cirkulácie krvi v ľudskom tele. Podporuje bunkový metabolizmus, zvyšuje sekréciu endokrinných žliaz, posilňuje imunitný systém. Zvyšuje vodivosť nervových impulzov - účinne blokuje prenos patologických impulzov do nervového centra. Aktivuje funkcie tkanív a orgánov. Zvyšuje účinky psychologickej terapie uvolnením tela a mysle. Akupunktúra sa v tradičnej čínskej medicíne praktikuje už tisíce rokov. Dnes je jednou z najuznávanejších doplnkových terapií na celom svete.

Použitie

Odporúča sa bosými nohami našľapovať po koberčeku zhruba 10 minút denne na premasírovanie reflexných bodov na chodidlách.

Rozmer 35 cm x 34 cm
9,90 €/ks


Hydratačné gélové ponožky

Urobte svojim nohám radosť. Hydratačné gélové ponožky si vaše unavené nohy zamilujú. Doprajte im nenásilnú starostlivosť v podobe netoxických hypoalergénnych ponožiek, ktoré pokožku vašich chodidiel vyhladia a zmäkčia.

Hydratačné gélové ponožky:

 • Gélová vložka uvoľňuje vyživujúci olej
 • Pomáhajú vyhladiť a zmäkčiť pokožku
 • Ideálne sa hodí na suché, drsné, popraskané nohy a päty, kurie oká a stvrdnutú kožu
 • Nohy vďaka nim vyzerajú a cítia sa lepšie
 • Dajú sa skvele použiť ako papuče na doma alebo ponožky na noc
 • Dajú sa použiť viackrát & dajú sa prať
 • Jedna univerzálna veľkosť
 • Nekĺzavé
 • Dopraje svojim nohám to najlepšie. Ideálne riešenie pre nohy trpiace suchou, popraskanou a šupinovitou pokožkou. Vďaka šikovne zabudovanej vrstve gélu obohatenej o vitamíny, ktorá sa nachádza v každej ponožke, sú postupne uvoľňované minerály a oleje, ktoré zachytia vlhkosť a zmäkčia drsnú pokožku.
 • Nekĺzavý vonkajší povrch zaručuje, že v nich môžete doma bezpečne chodiť, ich materiál je dostatočne pohodlný a udržuje vaše nohy v teple, takže si môžete ponožky navliecť aj na noc do postele a posilniť tak účinnosť liečby po celý deň i noc. Pri priemernom používaní ponožiek dvakrát až trikrát týždenne po dobu 20-30 minút denne vám poskytnú výhody liečby až po dobu troch mesiacov.

  Veľkosť: jedna veľkosť pre všetkých
  Materiál: nylón, spandex
  Je možné ich používať s hydratačným krémom alebo aj bez neho.
  POZOR: Prať iba v rukách.
15,90 €/ks

Čokoládový masážny set

Originálny set pre príjemné čokoládové masáže. Doprajte si luxusný relax pomocou čokoládového masla a vonných tyčiniek, ktoré navodia tú správnu atmosféru. Stačí zapáliť sviečku v mištičke, vonnú sviečku a pomocou špachtle nanášať čokoládové maslo.

Set obsahuje:
• 200 ml čokoládového masla
• 2 sviečky - vôňa čokolády
• mištička na sviečku
• 6 vonných čokoládovýh tyčiniek
• Držiak na vonnú sviečku
• Plastové špachtle

Rozmery balenia:
• 22 x 15 x 4 cm

11,90 €/ks

Sada na bankovanie

Banky sú známou čínskou liečebnou metódou už od staroveku.
Používajú sa v kúpeľoch aj v domácnostiach k potlačovaniu bolestí pohybového aparátu a miernenie vnútorných ťažkostí.
Balenie obsahuje 6 baniek v rôznych veľkostiach (3 až 7 cm) a podtlakovú pumpu, čo predstavuje ideálne sadu pre základné terapiu bankovania.

• Rozmery balenia:
• Balenie obsahuje podtlakovú pumpu
• Materiál: plast
• Priemer baniek:
• Banky v bodoch:
Banky sa prikladajú na konkrétne akupresúrne body
Podtlak vtiahne kožu dovnútra, tá sčervená, a tým sa prekrví daná oblasť
Doba pôsobenia je 5-20min
Banky je ideálne aplikovať 2 týždenne


6,90 €/ks

Neckline Slimmer - Zbavte sa druhej brady

Malý, ľahký a maximálne účinný.

Samotné 2 minúty denne Vám postačí na zbavenie sa ovisnutej kože na brade a opätovné získanie štíhleho krku. Vďaka malým rozmerom možno cvičiť kdekoľvek as priloženým ochranným vakom nie je problém si Neckline Slimmer vziať so sebou napríklad na dovolenku či do práce.
Celý systém je založený na špeciálnom prístroji s tromi vymeniteľnými pružinami pre rôzne úrovne cvičenia.

Materiál: Plast, kov
Farba: béžová6,90 €/ks

Skladací dámsky
klobúčik bez dna


Chráňte svoju pokožku na tvári pred horúcimi letnými slnečnými lúčmi.

Veľkostne nastaviteľný.

Farby: čierna, biela, ružová, khaki, hnedá, tmavomodrá

38 €/ks


8 €/ks

Frolov dýchací trenažér

Najefektívnejší výrobok samoliečby 21. storočia

Je určený na prevádzanie dýchacích cvičení za účelom prevencie a liečenia rôznych ochorení. Nácvik tzv. endogénneho spôsobu dýchania pozitívne vplýva na látkovú výmenu, , krvný obeh, činnosť mozgu a všetkých vnútorných orgánov. Posilňuje aktivitu imunitného systému, zlepšuje psychický a emocionálny stav. Prispieva k udržaniu dobrého zdravia a vysokej úrovne duševnej aktivity. Vplyvom endogénneho dýchania sa zvýši energia buniek 2-4x a to je pre náš organizmus absolútne najdôležitejšie. Zvyšuje sa taktiež účinnosť podávaných liekov, výživových doplnkov, fyzikálnych a iných postupov liečenia. Dýchanie pomocou trenažéru simuluje dýchanie veľrýb, delfínov a dýchanie ľudí vo vysokohorských podmienkach, kde ľudia žijú vždy výrazne dlhšie než v údoliach. Čo je však na tom veľmi dôležité, netrpia žiadnymi zdravotnými problémami, ktoré súčasná medicína u starších ľudí považuje za samozrejmé. Znie to až neuveriteľne, ale ich pohlavná aktivita a schopnosť plodiť deti sa taktiež veľmi predlžuje (do sto i viac rokov).

Rehabilitácia organizmu pomocou endogénneho dýchania je geniálnym objavom ruského vedca a biochemika Vladimíra Frolova, ktorý sa vďaka nemu vyliečil z tuberkulózy tretieho stupňa a rakoviny slepého čreva tretieho až štvrtého stupňa.

Pri novom spôsobe dýchania prechádzajú bunky v tkanivách na režim riadeného procesu okysličenia membrán lipidov voľnými radikálmi. Tento proces dodá bunkám toľko energie, že získajú prevahu aj nad rakovinovými bunkami. Dôležitá je však nielen prevaha energie, ale aj to, v akých štruktúrach bunky sa výroba energie uskutočňuje. Nediferencované bunky (rakovinové) nie sú geneticky prispôsobené systematickému a trvalému okysličovaniu voľnými radikálmi vo svojich membránach. Je to spôsobené nedokončením a v určitom zmysle neplnohodnotou ich bunkových membrán. Vďaka červeným krvinkám, ktoré ich k práci v režime okysličenia volnými radikálmi doslova nútia, membrány rakovinových buniek zanikajú. Svoju úlohu potom zohráva imunitný systém, ktorý je endogénnym dýchaním výrazne posilnený a ktorý dokáže rakovinovému nádoru efektívne vzdorovať.

Metodika nácviku endogénneho dýchania je darom pre tých, ktorým nie je ich zdravie ľahostajné a kondícia pre tých, ktorí doteraz márne bojujú so svojou chorobou. Nácvik trvá 3 - 4 mesiace a neskôr už človek týmto spôsobom dýcha spontánne.

Metodika dýchania

Základom “endogénneho dýchania” je návyk organizmu vytvárať si svoj vlastný kyslík, čím sa podstatne znižuje potreba používať kyslík vonkajší. V dôsledku prechodu na endogénne dýchanie nadobúda organizmus nové vlastnosti. Množstvo voľných radikálov, s nadbytkom, ktorých sú spájané príznaky starnutia a vznik rôznych nemocí, klesá 4-8x v porovnaní s priemerným množstvom. Klesá aj teplota tela a to o 1,2-1,5 stupňa C, čo má za následok menšie opotrebenie organizmu.
Technika endogénneho je veľmi jednoduchá. Je to vlastne dýchanie pomocou bránice, čo znamená, že nádych ide do brucha a pri výdychu sa brucho vtiahne. Ramená a hrudník ostávajú v kľude. Nádych sa uskutoční ústami, alebo nosom v trvaní dvoch sekúnd a výdych ústami cez trenažér v trvaní 7 sekúnd. Vydychovanie je možné postupne predlžovať a to cca o sekundu týždenne. Cvičenie je možné aplikovať raz denne (večer), alebo 2x denne (ráno a večer), max. 10 až 20 minút.

Na základe klinických výsledkov i praktických poznatkov má Frolov dýchací trenažér vysoký liečebný efekt pri: artérioskleróze, ischemickom ochorení srdca, srdečnej aritmii, vegetatívnej kapilárnej distónii, vysokom krvnom tlaku, migréne, hemoroidoch,  vredovom ochorení tráviaceho ústrojenstva, gastritíde, astme, diabetes, chronickej bronchitíde, pneumoskleróze, chrípkových ochoreniach a iných chorobách. Účinným liečením onemocnení a ich prevenciou náš život nadobudne novú a lepšiu kvalitu, vrátane jeho predĺženia.

Dýchanie

- Jogíni tvrdia, že máme pridelený určitý počet dychov na celý život. Ak dýchame pomalšie, budeme žiť dlhšie /je to dobrá pomôcka pre zapamätanie si a motiváciu/
- Správne dýchanie : jogový plný dych do celých pľúc, brucho sa musí pohybovať, 2-3 sekundy nádych, 3-4 sekundy výdych
- Dýchanie pre zvýšenie energie : 4 prudké nádychy cez nos, 4 prudké výdychy cez ústa
- Hlboký výdych odvádza toxíny z krvi, hlboký vdych okysličuje krv
- Ak nedýchame zhlboka a do brušnej oblasti : zažívanie sa spomalí, posúvanie jedla cez tráviaci trakt sa spomalí. Jedlo sa nemôže úplne absorbovať, stáva sa príliš toxickým od zažívacích štiav. Plytké dýchanie spôsobuje tiež : únavu, bolesti v hrudníku, žalúdočné problémy, studené a necitlivé ruky
- Ak dýchame zhlboka a do brušnej oblasti
: jedlo sa absorbuje rýchlo a úplne /bezo zvyšku/, nespôsobuje „zakyslenie“ organizmu, masíruje vnútorné orgány, zvyšuje rýchlosť trávenia, výrazne zlepšuje vyprázdňovanie. Zvyšuje sa vnútorná energia a výkon mozgu.359 €/ks


Prenosné zariadenie na výrobu zdravej štruktúrovanej vody

Nekupujte už viac drahú karcinogénnu vodu v plastových fľašiach. Tu je riešenie! Doprajte si zdravú a bezpečnú pitnú vodu z vodovodu kdekoľvek sa nachádzate, či v meste, v reštaurácii alebo na výlete. Vďaka tomuto zariadeniu si môžete vylepšiť aj iné nápoje, ako je pivo (pivo bude mať chuť čapovaného piva), víno (nové víno nadobudne chuť kvalitného starého vína), káva, čaj, džús a pod.

Cez toto prenosné zariadenie napumpujete zdravé palivo do vašich buniek. Tie sa vám čoskoro odvďačia zdravím a nadobudnutou energiou. Prenosné zariadenie na výrobu štruktúrovanej vody je vyrobené zo zdraviu nezávadného plastu, ktorý sa ľahko čistí a udržiava. Kvôli malým rozmerom a nízkej hmotnosti je zariadenie ľahko prenosné.VÝHODY:

- neutralizuje škodlivé látky a toxíny vrátane pesticídov, ťažkých kovov, baktérií, voľných radikálov a pod.
- neutralizuje negatívny vplyv elektromagnetického poľa
- zvýšuje energiu vody a zároveň čistí energetickú a emocionálnu pamäť vody
- lepšie hydratuje bunky a dodáva im energiu, aby boli zdravé
- zlepšuje imunitu a ozdravuje telo (bojuje proti chorobám)
- zlepšuje vstrebávanie živín z jedla a výživových doplnkov
- viditeľne zlepšuje pokožku, vlasy a nechty
- zlepšuje pamäť a celkovo zlepšuje funkčnosť tela
- rozpúšťa pevné minerály vo vode, čo pomáha telu a predlžuje životnosť zariadenia
- šetrí vám peniaze, ktoré by ste minuli za nákup nezdravej vody v umelohmotných fľašiach
- kúpou tohto zariadenia urobíte ekonomicky výhodný jednorazový nákup na celý život bez potreby dokupovania ďalších prídavkov, ako sú filtre a pod.
- polievaním kvetov a rastlín štrukturovanou vodou vyrobenou cez toto zariadenie dosiahnete lepšie výsledky
- prínos z štruktúrovanej vody vyrobenej cez toto zariadenie budú mať aj vaši domáci miláčikovia, či rybičky v  akváriu
- toto ľahké a kompaktné zariadenie je ideálne na turistiku, kempovanie, do reštaurácií a všade tam, kde chcete mať istotu, že pijete zdravú čistú vodu
- zlepšuje chuť nápojov (napr. prelejte nové víno cez zariadenie dvanásťkrát a nové víno nadobudne chuť 10 ročného vína)
- dokonca aj umývanie okien a zrkadiel bude ľahšie, keďže štruktúrovaná voda vyrobená týmto zariadením redukuje šmuhy
- umývajte ovocie a zeleninu pred ich zjedením v štruktúrovanej vode
- varte vaše jedlo v štruktúrovanej vode
- umývajte sa v štruktúrovanej vode (doprajte si napr. príjemný kúpeľ nôh)

POUŽITIE: Jednoducho prelejte vodu alebo inú tekutinu (jedenkrát až šesťkrát) cez toto zariadenie do pohára alebo inej nádoby na vodu. Čím viac prelejete vodu cez toto zariadenie, tým voda získa väčšiu energiu. Pri výrobe horúceho kúpeľa alebo čaju či kávy, môžete cez toto zariadenie preliať vodu s teplotou až do 60 stupňov Celzia.

ČISTENIE A SKLADOVANIE: Zariadenie vyčistíte jeho ponorením do vodného kúpeľa s trochou jablčného octu, alebo do mydlovej vody alebo v umývačke riadu. Zariadenie môže byť sušené a skladované v obidvoch smeroch. Vyhýbajte sa skladovaniu zariadenia v mrznúcich podmienkach s teplotou pod 0 stupňov Celzia.

Váha: 261 g
Rozmery: dĺžka 19 cm a priemer 6,3 cm

AKO ŠTRUKTUROVANIE MENÍ MOLEKULY VODY